Büyükşehirlerdeki, özellikle de İstanbul’daki trafik sıkışıklığı, artık neredeyse alıştığımız, alışmasak da görünüşe göre uzun bir süre daha birlikte yaşamak zorunda olduğumuz bir sorun. Hepimiz işe ya da okula giderken trafikte saatler harcıyoruz. Yolculuk esnasında bir şeyler okumaktan hoşlanmayanlar, bu süreyi genellikle müzik dinleyerek değerlendiriyor. Şoförler içinse zaten başka pek bir seçenek yok. Günümüzde müzik dinlemenin bin bir farklı yolu mevcut olsa da, radyolar ve radyo FM kanalları hâlâ popülerliklerini koruyor.

Radyo yayını, aslında 20. yüzyılın başından beri hayatımızda olan bir teknoloji. Ne var ki, yüksek kalitede ve stereo yayın yapılabilmesini sağlayan bir yöntem olan radyo FM teknolojisinin patenti, ancak 1930’lu yıllarda alınmış. Türkiye’deki ilk radyo yayının tarihi de 1927 yılına denk geliyor, yani radyo tam 92 yıldır, hayatımızın her alanında bize eşlik ediyor. Ülkemizdeki ilk radyo FM yayını ise, İ.T.Ü. radyosu tarafından gerçekleştirilmiş.

Günümüzde teknolojinin gelişimiyle birlikte görsel ve işitsel medyada büyük değişimler yaşansa ve çoğumuz boş zamanlarımızı genel olarak internetin sunduğu eğlence olanaklarıyla doldursak da, radyo FM kanalları, trafikte sıkışıp kalanlar için can kurtarıcı olmaya devam ediyor. İşte ülkemizde yayın yapan radyo FM kanalları arasından seçtiğimiz ve işe gidiş saatlerinde, yani trafiğin en sıkışık olduğu vakitlerde, sürücü ve yolcuları eğlendirmek için tasarlanmış en iyi üç radyo FM programı:

  1. Geveze’nin Oyunu — Süper FM

Süper FM’in ünlü sunucusu Geveze’nin sabah saatlerinde (6:30–10:00 arası) sunduğu bu program, sadece dinleyicilerin trafikte geçirdikleri saatleri daha eğlenceli kılmıyor, aynı zamanda her gün 100.000 TL kazanma fırsatı sunuyor. Katılım koşulları ve ayrıntılı bilgiyi radyonun websitesinde bulabilirsiniz.

  1. Sabah Alarmı — Virgin Radio Türkiye

Karnaval’daki başarılı işlerinden tanıdığımız Cemil Orhon’un ve Gizem Gülen’in sunduğu Sabah Alarmı, hafta içi her gün saat 7:00–10:00 arası dinleyicilerle buluşuyor ve henüz uyanamamış olanları muhteşem ritimlerle güne hazırlıyor.

  1. Açık Gazete — Açık Radyo

Ömer Madra tarafından sunulan Açık Gazete, neredeyse yirmi yıldır, hafta içi her gün 08:00–10:00 arasında yayınlanmakta olan, eğlenceli ve son derece farklı bir haber programı. Eğer henüz dinlemediyseniz, mutlaka bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

E-mail me when people leave their comments –

You need to be a member of The Brooklynne Networks to add comments!

Join The Brooklynne Networks

Brooklynne Brands & Services

Brands

TicketENVY- Find & Buy Sold out Concert, Sports and Theater Tickets Worldwide

SportsBrook- Fully Licensed Online Urban Sports Betting and Gaming Platform (Coming Soon)

KaratCity- Helping to provide regular people save and spend GOLD

VerticalRents- Helping Landlords mange and engage their Tenants Easier

MyTeleMedics- Get your Personal and Family Remote Healthcare Services NOW

FunderPass- Crowdfunding Platform for Urban Communty Projects Cause Activism and Upstanding Individual Needs

SeksCity Toys- Adult Pleasure Aids and Supplies (Must Be 18+)

Services

Brooklynne Info Weekly- News nd Events of featured Brooklyn Entrepreneurs and Community Related Issues

Brooklynne Style Daily- Brooklyn & NYC Based Style and Fashion News

Brooklynne Shop- Exclusive Graphic Designs from Featured Artists and Partners

Brooklynne TV- Watch Underground Indie Videos Podcasts & Live Events

Brooklynne Hookups-  Find Urban Dates and HookUps

Local Business Services

The Brooklynne Agency -Full Service Digital Marketing and Development Marketplace

Brooklynne Social - Free Social Media Marketing Mgmt Platform for Brands

The Brooklynne Agency - Office

Phetch.Co Ordering Mgmt

Xpurts by Phetch - Have REMOTE private conferences and meetings with Professional Experts

Go Phetch - Multi Cuisine Order and Delivery Mgmt Facilites and Marketplace for local Ethnic Food Providers in Brooklyn (Coming to NYC HOU DMV  & ATL)

Phetch IT- Order for Delivery Food Groceries Alcohol & Laundry from your favorite Independent merchants in your Area(Coming to NYC HOU DMV and ATL)

Phetch Charg- Start an Electric Vehicle Charging Station at yur Urban locations Tdday