Trafikte canı çok sıkılanlar için en iyi Radyo FM kanalları

Büyükşehirlerdeki, özellikle de İstanbul’daki trafik sıkışıklığı, artık neredeyse alıştığımız, alışmasak da görünüşe göre uzun bir süre daha birlikte yaşamak zorunda olduğumuz bir sorun. Hepimiz işe ya da okula giderken trafikte saatler harcıyoruz. Yolculuk esnasında bir şeyler okumaktan hoşlanmayanlar, bu süreyi genellikle müzik dinleyerek değerlendiriyor. Şoförler içinse zaten başka pek bir seçenek yok. Günümüzde müzik dinlemenin bin bir farklı yolu mevcut olsa da, radyolar ve radyo FM kanalları hâlâ popülerliklerini koruyor.

Radyo yayını, aslında 20. yüzyılın başından beri hayatımızda olan bir teknoloji. Ne var ki, yüksek kalitede ve stereo yayın yapılabilmesini sağlayan bir yöntem olan radyo FM teknolojisinin patenti, ancak 1930’lu yıllarda alınmış. Türkiye’deki ilk radyo yayının tarihi de 1927 yılına denk geliyor, yani radyo tam 92 yıldır, hayatımızın her alanında bize eşlik ediyor. Ülkemizdeki ilk radyo FM yayını ise, İ.T.Ü. radyosu tarafından gerçekleştirilmiş.

Günümüzde teknolojinin gelişimiyle birlikte görsel ve işitsel medyada büyük değişimler yaşansa ve çoğumuz boş zamanlarımızı genel olarak internetin sunduğu eğlence olanaklarıyla doldursak da, radyo FM kanalları, trafikte sıkışıp kalanlar için can kurtarıcı olmaya devam ediyor. İşte ülkemizde yayın yapan radyo FM kanalları arasından seçtiğimiz ve işe gidiş saatlerinde, yani trafiğin en sıkışık olduğu vakitlerde, sürücü ve yolcuları eğlendirmek için tasarlanmış en iyi üç radyo FM programı:

  1. Geveze’nin Oyunu — Süper FM

Süper FM’in ünlü sunucusu Geveze’nin sabah saatlerinde (6:30–10:00 arası) sunduğu bu program, sadece dinleyicilerin trafikte geçirdikleri saatleri daha eğlenceli kılmıyor, aynı zamanda her gün 100.000 TL kazanma fırsatı sunuyor. Katılım koşulları ve ayrıntılı bilgiyi radyonun websitesinde bulabilirsiniz.

  1. Sabah Alarmı — Virgin Radio Türkiye

Karnaval’daki başarılı işlerinden tanıdığımız Cemil Orhon’un ve Gizem Gülen’in sunduğu Sabah Alarmı, hafta içi her gün saat 7:00–10:00 arası dinleyicilerle buluşuyor ve henüz uyanamamış olanları muhteşem ritimlerle güne hazırlıyor.

  1. Açık Gazete — Açık Radyo

Ömer Madra tarafından sunulan Açık Gazete, neredeyse yirmi yıldır, hafta içi her gün 08:00–10:00 arasında yayınlanmakta olan, eğlenceli ve son derece farklı bir haber programı. Eğer henüz dinlemediyseniz, mutlaka bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Views: 2

Comment

You need to be a member of The Brooklynne Networks to add comments!

Join The Brooklynne Networks

Brooklynne.net- Financial Services for Businesses and Professionals

© 2019   Created by Brooklynne Networks.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service

tag.